اعتماد: بحران جهاني هم دامن ميلياردرهاي جهان را گرفت و برخي از آنها را به ميليونر تبديل و از جدول ميلياردرها خارج کرد.

مجله فوربس که هر ساله و طبق سال هاي گذشته به معرفي ميلياردرهاي جهان مي پردازد، در آخرين گزارش خود از تاثير بحران جهاني اقتصاد بر ميلياردرهاي جهان پرداخت و اعلام کرد اين بحران سبب شده 332 نفر از فهرست ميلياردرهاي جهان خارج شوند.

فوربس در معرفي ميلياردرهاي جهان در سال 2007، تعداد اين ميلياردرها را 1125 نفر اعلام کرد اما بحران جهاني اقتصاد سبب شد 30 درصد از اين تعداد به ميليونر تبديل شوند و تعداد آنها به 793 نفر برسد. گذشته از اين مهم ارزش دارايي و ثروت ميلياردرهاي جهان بود که در سال 2007 معادل 4/4 تريليون دلار تخمين زده مي شد. در سال 2008 با حدود 50 درصد کاهش به 4/2 ميليارد دلار رسيد.

در اين ميان از ارزش دارايي بيل گيتس ثروتمندترين مرد جهان 18 ميليارد دلار، وارن بافت دومين ثروتمند جهان 25 ميليارد دلار و کارلوس سليم حلو سومين ثروتمند جهان هم 25 ميليارد دلار کاسته شد.

بنا بر اين گزارش بزرگ ترين بازنده، بزرگ ترين برنده سال 2007 بود که يک ثروتمند هندي به نام آني آمباني است. اين ثروتمند هندي تحت تاثير بحران جهاني 76 درصد دارايي خود را به ارزش 32 ميليارد دلار که در قالب سهام بنگاه ارتباطات، برق و سرمايه و رليانس بود، از دست داد. اين بنگاه در سال گذشته در کل فرو ريخت.   آمباني يکي از 24 ميلياردر هندي است که همگي آنها جز يکي، فقيرتر از سال گذشته هستند. 29 هندي ثروتمند ديگر به دنبال کاهش 44 درصدي ارزش بازار بورس هند، مقام و منزلت ميلياردري خود را از دست دادند.   بخش عمده يي از کاهش ارزش بورس هند ناشي از کاهش 18 درصدي ارزش روپيه هند در برابر دلار بود. روسيه نيز از نقاط ديگر سرمايه داري بود که بحران جهاني سبب شد دوسوم ميلياردرهاي خود را از دست بدهد. بنا بر گزارش فوربس 55 نفر از ميلياردرهاي روسيه از فهرست ميلياردرهاي فوربس خارج شدند.   در ميان اين افراد، ديميتري کمپيانسکي که يک صنعتگر روسي است، پنج ميليارد دلار از دست داد. همچنين واسيلي آسيمينوف ديگر ميلياردر روس 2/3 ميليارد دلار به دليل بحران جهاني زيان کرد. 12 ماه پيش مسکو لقب پايتخت ميلياردرها را از نيويورک ربود. در آن زمان 74 سرمايه دار افسانه يي در مسکو زندگي مي کردند، در حالي که اين تعداد در نيويورک 71 سرمايه دار بود اما امروزه در نيويورک 55 سرمايه دار افسانه يي زندگي مي کنند و در مسکو 27 نفر.   آثار زيانبار بحران جهاني اقتصاد بر ميلياردرهاي جهان را مي توان بر صندوق هاي تضامني ديد. بنا بر گزارش فوربس در سال گذشته 39 ميلياردر امريکايي مدير صندوق هاي تضامني بودند اما اکنون اين تعداد به 28 نفر کاهش يافته است.  

تاريخ : | | نویسنده : saminbanoo |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.