طرح جدید نیروی انتظامی در اولین روز خود در تهران باعث ایجاد ترافیک شدید و دیر رسیدن برخی از دانش آموزان و کارمندان به مدرسه و ادارات شد.

  پلیس راهنمایی و رانندگی از صبح دوشنبه طرح نظارت بر تردد خودروهای غیر مجاز در محدوده مناطق شامل طرح ترافیک و طرح زوج و فرد را تشدید کرده است.

تشدید طرح نظارت به گونه ای است که ماموران راهنمایی و رانندگی با حضور در وسط خیابان ها و حرکت در مسیر تردد خودروها ،خود باعث ایجاد ترافیک کشنده شده اند.

با وجودی که قانون طرح ترافیک و تردد خودروهای زوج و فرد چیز جدیدی نیست و سال هاست که به مورد اجرا در می آید.اما پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است که برای مقابله با آلودگی هوا بر تردد خودروها در مناطق مرکزی شهر که شامل طرح ترافیک است،نظارت بیشتری خواهند کرد.

این در حالی است که با احتساب ترافیک ناشی از اجرای ضربتی و شتاب زده این طرح جدید، به نظر می رسد اگر هدف این طرح مقابله با آلودگی هوا است با معطلی خودروها در ترافیک های کشنده، این طرح نه تنها حاصلی در کاهش آلودگی هوا نخواهد داشت بلکه باعث مصرف بیشتر بنزین، به هم خوردن اعصاب شهروندان، از بین رفتن وقت بیشتر شهروندان در ترافیک بیشتر و در یک کلام آلودگی هوایی و صوتی بیشتر می شود.

انتظار از پلیس این است که شیوه های نظارت خود را ارتقا داده و به جای نظارت انسانی بیشتر از شیوه ها و روش های نظارت هوشمند و سایبر بهره جوید تا این چنین به دام نقض غرض گرفتار نیاید.

این اقدام نیروی انتظامی مصداق یک مثل قدیمی است. گویند در روز گاران گذشته مردی با کیسه ای پر از جام و بلور ،قصد عبور از دروازه شهری را داشت. در دروازه "گزمه" ای جلوی او را گرفته و با چوبش ضربه ای به کیسه او می زند و می پرسد: "درون کیسه چیست؟ " مرد بیچاره که از این عمل گزمه جا خورده بود در جواب می گوید:" اگر ضربه دیگری به آن بزنی، هیچ. شیشه خرده".

حالا حکایت نیروی انتظامی ما هم با این قسم نظارت ها "که برای برداشتن ابرو ، چشم را کور می کند" حکایت همان مثل قدیمی است .  

تاريخ : | | نویسنده : saminbanoo |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.