شوک های اقتصادی

 

 

رییس صندوق بین المللی پول دیروز طی سخنانی به کشورهای آسیایی هشدار داد که باید خود را در برابر تهدیدات احتمالی علیه احیای اقتصادی جهان آماده سازند، اما وی در عین حال تاکید کرد که وقوع یک رکود اقتصادی مجدد محتمل به نظر نمی رسد.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، دومنیک استراس کان، رییس صندوق بین المللی پول با اشاره به اینکه تسری بحران بدهی های اروپا موجب سرازیر شدن موج سرمایه ها به آسیا خواهد شد و این خود خطر رونق بیش از حد را برای این کشورها در پی خواهد داشت، گفت: «لازم است سیاست گذاران خود را با شوک های اقتصادی منفی هماهنگ سازند.» اما استراس کان تاکید کرد که بنا به پیش بینی او یک رکود اقتصادی دوباره در سطح جهانی محتمل نیست.

او در سخنرانی دیروز خود در یک کنفرانس در شهر دائه جون واقع در مرکز کره جنوبی گفت: «من اعتقادی ندارم که رکودی دیگر در پیش باشد. اساس کار ما بر این است که یک احیای اقتصادی در پیش داریم.»

صندوق بین المللی پول در هفته گذشته پیش بینی کرده بود که همه کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۰ به طور میانگین رشد ۵/۷ درصدی را تجربه خواهند کرد؛ در حالی که میانگین رشد اقتصادی کشورهای جهان در این سال ۶/۴ درصد خواهد بود. استراس کان نقش این قاره را در دوره رکود جهانی به عنوان «یک موتور اقتصاد جهانی» ستود.او ضمن تحسین اصلاحاتی که از زمان بحران مالی شرق آسیا در سال های ۱۹۹۷ و ۹۸ در این منطقه انجام شد، افزود: «همزمان با افزایش تاثیر اقتصاد آسیا بر اقتصاد جهان، سهم این قاره در عملکرد اقتصادی سایر کشورها نیز در حال افزایش است. بنا براین به رغم آنکه آسیا در ابتدا از بحران مالی جهان آسیب دید، این توانایی را داشت که به سرعت از آن بحران خارج شود.»

با توجه به آنکه انتظار می رود اروپا و ایالات متحده آمریکا با دوره طولانی رشد ضعیف اقتصادی دست و پنجه نرم کنند، رییس صندوق بین المللی پول از اقتصادهای آسیایی خواست سرمایه گذاری داخلی و مصرف را افزایش دهند تا بتوانند از تکیه بر صادرات بکاهند. او گفت: «امیدوارکننده است که می بینیم اعمال بسیاری از تغییرات مورد نیاز برای تثبیت این موتور رشد اقتصادی پیش از این در این منطقه آغاز شده است.»..../تحلیل: دنیای اقتصاد

 تاريخ : | | نویسنده : saminbanoo |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
طرز تهیه روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.